Dziesmu svētku gājiens

2013.07.07


Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiens

noslēguma diena.

Šogad svētku pasākumos kopumā piedalās 40 600 dalībnieku. Ir aizvadīti vairāki desmiti koncertu un citi pasākumi, kā arī svētku gājiens.

Jau 9:45 no Rīgas Latviešu biedrības nama ceļu sāka pūtēju orķestra Karoga gājiens, kura laikā līdz Brīvības piemineklim tika nests Līgo karogs, Deju svētku karogs un XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku karogs. Karogu nesējus pavadīja 1000 pūtēju orķestru mūziķi, veidojot Dziesmu svētku vēsturē skaitliski lielāko pūtēju orķestri.

10.00 pie Brīvības pieminekļa tika pasniegtas XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētku Lielās balvas, kam sekoja dalībnieku gājiens. Kopumā gājienā piedalījās vairāk nekā 40 000 dalībnieku.

Gājiens noslēdzās pulksten 16:15

 

  Man jau vispār tā bija ļoti nervoza diena un tam bija vairāki iemesli. Pirmkārt ļoti spraiga tempā ar bildēšanu saistītie darbi jādara jau no vidusskolnieku izlaiduma Lielvārdē. Tātad bez brīvā laika jau no jāņiem. Par dziesmusvētkiem....Runāju ar kolēģiem no citiem novadiem,bija viņiem bildēšana līmenī. Bija,kas to dara,lika netā un cits citam sūtīja. Par jumpraviešiem vēl tagad īsti nezinu,kurš kā un pie kādām bildēm tiks. Ja man būtu bijusi iespēja ,būtu veidojis hroniku,diemžēl tas nebija realizējams. Netiku uz folkloristu koncertiem,dejotājus nebīju manījis vispār. Akreditējos no ''Atceries Latvija'' tāpēc bija arī biedrībai,kas noderīgs jāveic. Tātad biju dimbā vispār. Bet nu labi,ka pirms gājiena sakās nelieli sastrēgumi,plūsma bija mierīga un izdevās paveikt vismaz kaut ko. Šeit iejuks kadri arī ar lielvārdiešiem un citiem,bet tā jau arī bija-visi draudzīgi vienā katliņā vārījās. Daždien gandrīz burtiski.

Noguruši cilvēciņi
Noguruši cilvēciņi
Bija arī pavisam bēdīgi momenti
Bija arī pavisam bēdīgi momenti

  Vispār jau paralēli strādāju arī pie nedaudz neierastākas sērijas,varbūt nedaudz tāds jautrāks skatījums uz lietām. Aplūkot var SPIED ŠEIT ,tur arī jumpraviešus var atrast.

Kas varēja saņemties un uzpozēt-saņems pavisam glītu bildi :D