Izlaidums-devītie

15.06.2013

    Atkal biju izlaidumā. Gāja trakāk pat nekā pērn.

Tā nav tikai audzēkņu vai pedagogu problēma,bēda ir globāla.Digitālais foto ir radījis un nostiprinājis maldīgu uzskatu,ka galvenais ir tikt pie kameras un viss pārējais notiks pats no sevis. Diemžēl tā vis nav. Izlaiduma bildes ir pat nozīmīgākas par kāzu fotogrāfijām,jo nepastāv risks,ka laulība izjuks. Tas arī kopā ar diplomu būs vienīgais notikuma liecinieks. Pasākums ir faktiski reglamentēts,viss notiek zināmā secībā un jābūt iemūžinātiem vairākiem atslēgas momentiem,lai reportāža būtu pilnvērtīga. Sākot ar kadriem,kad gaviļnieki ienāk zālē,kopskati ,tuvplāni,dokūūūmenta saņemšana,pedagogi,direktori u.t.t.Katram teorētiski būtu jātiek pie kvalitatīvas bildes.

  Pirms mēneša bija doma organizēt nelielu semināriņu skolā,par to kā to dara. Diemžēl uzbruka svarīgāki darbi. Bet kopā ar kolēģi Rihardu paanalizējām arī citu valstu praksi. Rietumos pret izlaidumu foto izturas ļoti nopietni. Šamiem diplomu saņemšanas bildes liekas iekš CV u.t.t.,tāpēc arī cenšas uztaisīt labi-izceļot notikuma nozīmību.

 Austrumu virzienā aina ir mazliet savādāka.  Krievijas vai Ukrainas absolventi nereti liek uzsvaru uz ļembastu pēc svinīgās daļas un mēdz sarīkot veselas fotosesijas ar kārtīgu plosīšanos. Lai vai kā ,rezultāti mēdz būt interesanti un bieži vien ļoti labā kvalitātē.

 Kā tad ir pie mums?

Protams dažādi. Ir izlaidumi,kuri sabildēti labāk,daži varbūt ne tik veiksmīgi.Bet mums Jumpravā izlaidumu foto neredzu VISPĀR. Nav tāda jēdziena. Nav pat runa teiksim par profesionāļa algošanu. Nemaz liekas nav nojausmas ,kā to dara un priekš kam. Apbrīnojami.....

  Nu jā...Es protams kaut ko sabildēju arī kā vajag. Bet paralēli uztaisīju sēriju ar emocijām,kādas izjūt fotogrāfs,kad ir atnācis strādāt,bet klienti nēsajas ar mobilajiem telefoniem bildējoties pa krūmiem .....

Galereja dzēsta !

Johoho! Cenzūra klāt!

   Nu,re beidzot arī manu darbu skāris sašutuma vilnis. Ievietotās bildes UZSTĀJĪGI palūdza izņemt. NEBIJA PIETIEKOŠI SMUKAS LAIKAM.

   āRKĀRTĪGI SPILGTS PIEMĒRS,kā tiek mēģināts problēmu atrisināt iebāžot galvu smiltīs...........tā vietā ,lai cittreiz izdarītu,kā pienākas.Kādam būs uzminies šķiet uz varžacīm. Man ir pārāk maz laika ,lai tagad liktu linkus uz saitēm un vietnēm,kurās ir pa pilnam bilžu ar Lielvārdes novada un Jumpravas pagasta bērnu bildēm drausmīgā kvalitātē un izpildījumā,kas ir kā apvainojums,kā bērniem tā fotogrāfijai vispār.Kam interesēs,paši var elementāri atrast dažu minūšu laikā.

  Tomēr man ir izdevies pievērst uzmanību tam,ka šajā jomā valda diletantisms un anarhija. Iespējams,ka ar laiku pasākumu organizatori sapratīs,kas notiek un par ko bija runa :)

  Te būs viens no spilgtākajiem piemēriem-SPIED ŠEIT

  Rekur arī kāda pērle ...........SPIED ŠEIT

 Ka jums patīk šie mākslasdarbi?..........SPIED ŠEIT

Jā,mīlīši-traki,kad jasāk šķirot,kurš sūds sūdīgāks :D

Turpinām-Lielvārdes vidusskola

  Tātad,Lielvārdes tautas nams-vidusskolnieku izlaidums. Situācija analoģiska. Glābējs faktiski ir attēlā redzamais fotogrāfs;Māris Rožāns. Un tikai tāpēc,ka viņam ir pamatīga pieredze. No tās pozīcijas viņam pamatā arī bija jāstrādā.Kamera sanāk apmēram ceļgalu līmenī.Uz skatuves netiek,jo kāds ''gudrais'' aizbarikādējis sānu kāpnes ar meijām. Apgaismojums murgains,ne tajos virzienos un par vārgu,lai fotogrāfs varētu atkāpties zālē un darboties ar lieliem fokusa attālumiem.Bija arī jaukas spindzeles ar spoguļkamerām un kit objektīviem,bet šajā gadījumā liekas briesmīgi netraucēja. Normālas bildes bija iespējams taisīt,jo pasākums bija pietiekoši atraktīvs,kaut gan kopumā jāsaka,arī šeit attieksme pret foto tikpat sūnaina,kā vairumā pasākumu,kur gadījies būt. Lai būtu iespējams strādāt,faktiski vajadzētu divas studijas blices uz skatuves un kāpnītes uz kā pakāpties. 

  

 Loģiski,ja cilvēciņi zina ,ko vēlas,protams bez bildem nepaliek.....

daži fotogrāfu viedokļi par šo tēmu

Šeit bija diskusija par kāzu foto un attieksmi pret fotogrāfa darbu. Izlaidums. Tam pat nozimību nevar mazināt izšķiršanās varbūtība,kā laulību gadījumā. Pirms mēneša skatījos un analizēju kā šo notikumu bildē Eiropā un Krievijā. Tur ir pulka atšķirību,bet rietumi šķiet baigi nopietni ņem. 
Pie mums,neskatototies uz to ,ka procedūra ir faktiski reglamentēta un notiek visas lietas,kam jānotiek,bildēšanai uzlikts bibis. Apbrīnojami. 
Nu ja pofig šamiem-es var vālēt kā grib ! :))))

Paldies par kritiku

imgfoto@91.105.93.14 | 06:39 16.06.2013 |

Vairumā gadijumu pie mums ņem uz masu - katram līdzjutējam ierīce rokā:) Ar šausminošu cikliskumu atkārtojas frāze, ko dzirdu pēc katra izlaiduma: "Jums bija taisnība, vajadzēja atnākt 1/2 stundu ātrāk un sabildēties smuki pirms" Piems arī atkārtojas: "Ai mūs jau "spārīte" sabildēja(tas nekas, ka izlaiduma kleitās ne), safočēsimies pēc tam" - pēctam ir haoss un bardaks, bieži jaunieši pat uz kopbildi nav savācami.

 

imgfoto

Vakar pabildēju izlaidumu...brīžam no sveicēju vidus satrakojusies mammīte ar ziepi pagrūž nost, cits apsolvents visu ritu iziet rikšiem un koķetējot griež galvu prom no fotogrāfa. Bet tā jau forši... ir jau arī audzināti cilvēki:)

Bildes

a vot man ļoti patīk.

 Rolands66@212.93.105.20 | 09:02 16.06.2013

Bet protams,nav problēmu uztaisīt paralēli drosmīgākus risinājumus.Sūdīgi ,ja izņemot ārtu ,par pasākumu nekā nav.

viecha

Es gan būtu priecīgs,ja man būtu šitādas ākstīgas bildes no izlaiduma!Forši!Kādam mārrutkam man vajadzīgas tās stīvās grupu bildes ar visu baru,kur pozē kā pieminekļi?

VValdis

Savā 8.klases izlaiduma āfterpārijā mūsēji sametās paŗis punša butelēm. Interesanti, kam sametās šitie. Gan jau no kaut kā sametās.

viecha

Nūūū....vakar viens čalis stāstīja,ka izlaidums vecākiem izmaksāšot uz 500 lašiem vismaz!Uzvalks tur puķes,dāvanas,kurpes,šmotkas un tad vēl esot jānoīrē kāda vietiņa "atpūtai" t.i. dzeršanai pēc ceremonijas.Kur nu mums savā laikā tādi mērogi!

placebo

mani gan nepriecē un neuzjautrina tādi cilvēki kropļojumi :(

jg101

lauku skolu izlaiduma bildes var pa taisno uz muzeja arhīviem, jo drīz tādu vairs nebūs... nebūs ne izlaidumu, ne pašu skolu, jo nebūs, kas tanīs mācās... tāds, diemžēl, ir tas process, ka laukos paliek tikai pašvaldību un valsts budžeta apmaksāti darbinieki, daži mežinieki un daži lauksaimnieki uz visu pagastu... varbūt vēl kāds miljonārs, kuram dzīvot laukos ir eksotika... pie tam dzimstība rūk katastrofāli.... 10 bērnu dēļ tak skolu neturēs...

susars

beidzot garlaicīgais pasākums ar stīviem dalībniekiem ar nosaukumu izlaidums, ir parādīts interesantā gaismā:)