Jumpravas senlietu istaba

2013.05.02

Senlietu istaba - Jumpravas pagasta vēstures ekspozīcija

 

Adrese Daugavas iela 6, Jumprava
Tālrunis
25450061, 65057616


Iespējams aplūkot mūsu tautas pagātnes liecības — darbarīkus, sadzīves priekšmetus, mūzikas instrumentus, mēbeles, grāmatas u. c.

 

 Tātad ķeramies klāt-sākumā pameklēju ,ko tad internets piedāvā.....Atradu,ka tas ir Jutas Paičas lolojums

        2005. gadā Juta aizgāja no darba bērnudārzā, un piedāvāja pagastam iegādāties viņas 17 gadus vāktās un krātās senlietas. Pagasta padome piekrita. Tagad senlietu istabu Juta ierīkojusi pagastmājas atvēlētajās telpās. Juta tur strādā pusslodzi, viņa ir senlietu istabas krājumu glabātāja. Gada laikā senlietu istabu apciemojuši vairāk nekā 200 cilvēku. Juta ir gandarīta par savu darbu, jo apmeklētāji izsaka jūsmīgas atsauksmes par redzēto. Viņa turpina meklēt mūsu pagātnes liecības. Apskatījuši senlietu istabu, daži jumpravieši sāk piedāvāt dažādas lietas, kuras saglabājušās viņu mājās. Starp citu arī mana sieva vienu radio aizstiepusi :)

                               Vairāk par Jutu var palasīt ŠEIT

Viss-esmu nobriedis doties vēstures putekļos.....................................

Pirmais ,ko noskaidroju,ka tagad ekspozīcija tiek uzpasēta,nekas zudumā neiet,bet tas arī faktiski viss. Nekas netiek digitalizēts ,arhivēts vai papildināts. dažas bildes gan ir atrodamas Lielvārdes novada saitā,kur ir apskatāms M.Rožāna darbiņš. Nav slikti,bet man liekas nedaudz par maz.

Brīdi kasu pauri un tad ķeros pie darba. Procesa laikā nedaudz pamainīju stilus,jo negribēju ,lai rezultāts ir sterils,kā mācību grāmatā

 

   Iespējams ,ka bilžu ir par daudz,bet pagaidām nevarēju izšķirties,kuras tās īstākās. Otrkārt materiālu došu arī kultūras namam,kas zin kādai vajadzībai kuras liksies piemērotākas. Kā SISIDRA teica;''Liekam jaunu bildi iekšā''.


................................................................UZ SĀKUMU