Latvju bērni danci veda

Aizkraukle 2014.05.24


Latvju bērni danci veda
Latvju bērni danci veda

šim notikumam ir pagara priekšvēsture

Eiroparlamenta vēlēšanas
Eiroparlamenta vēlēšanas
kad pati nevar vēl,ta vismaz tēta balsi iemet
kad pati nevar vēl,ta vismaz tēta balsi iemet

Kas tas ir ???

Nju jāāā-pa vidu visam palepšus bez afišām un reklāmas Jumpravā notika manuprāt ļoti noderīgs pasākums. Cik man bijusi saskarsme,cilvēku ricība nelaimes gadījumos ļoti bieži ir neracionāla ,pat stulba. Šāda veida zināšanas ļoti reāli var glābt dzīvību. Kam interesē tuvāk ,meklējiet paši-es paspēju tikai uz laiku,kad dalībnieki ēda pusdienas

....un tagad vērsim pie ragiem.

Portrets ar granātābolu
Portrets ar granātābolu

    Te nu viš ir. Pirms visiem dienas notikumiem māksliniece S.S.Jaundāldere radīja manu portretu. Pa nopietnam-eļļā. Ha ,zināju,ka nikāds smukulis jau nesanāks un ,ka var atklāties šķautnes,kurām ikdienā cenšos nepievērst uzmanību..... bet,nu jā khm- khm. Ko lai saka-te redzams viss. Tam tipam laiks ko pamainīt dzīvē...vismaz mēģināt.

  Otrs moments bija zvans no kaimiņnovada. Kārtejo reizi bildes vajadzēja kādai redakcijai. Uzreiz ar atrunu,ka neko samaksāt jau nevarot. Kā parasti. Redakcijas un domes ir ļoti nabadzīgi šai ziņā. 

  Es joprojām uzskatu,ka fotogrāfijas viens no stūrakmeņiem ir laikmeta notikumu fiksācija un arhivēšana.Un galvenais tā ,lai tie materiāli pēc tam reāli būtu pieejami. Vēl būtiski,par cik mērķis ir orientēts daudzus gadus nākotnē,zinot kādos tempos notiek tehnoloģiju attīstība ŠODIEN būtu jāstrādā ar vismodernāko tehniku un zināšanām,lai šis materiāls pec divdesmit gadiem neizskatītos nožēlojams. Arī saturiski,tam būtu jābūt daudzkrāsainam. Es nekad neesmu kārojis būt par paraugu šajā jomā,kā bilžu autors. Es ļoti labi zinu,ka mans darba stils un varēšana daudziem rada pretenzijas. Bet vēlme radīt produktīvu tendenci un izpratni par lietas nozīmīgumu ir bijusi liela. 

   Kas tad īsti ir šajos gados panākts? Pirmkārt tam ir ziedots laiks. Ellīgi daudz laika. Ņemot vērā diezgan fanātisku attieksmi,faktiski VISS mans brīvais laiks,kad neguļu vai esmu ceļā. Sanāk esmu kapitāli aplaupījis ģimeni :(

  Nauda. katru gadu aiziet trīsciparu skaitļi. Tie ir tehnikas un saitu uzturēsanas,drukas ceļa un vēl dažādi citi izdevumi. Par cik man neatliek laika nodarboties vēl arī ar komercfoto,tad nav izdevies arī kompensēt nolietotos objektīvus,printeri ,sadegušās zibspuldzes,nozaudētos vāciņus blendes un citus sīkumus. Bilance ir katastrofāla,ja vēl papildina ,ka arī Valsts ieņēmumu dienests čakarē prātu,jo viņiem diez ko nepatīk altruistiska darba darītāji.

  Kāds tad ir rezultāts?Es teiktu KATASTROFĀLS Nu jā -statistika jau it kā laba. Bildes skata tūkstošiem cilvēku no visas pasaules. Bet kopumā foto žurnālistika un kultūrvesture ir pilnīgā pakaļā,bet es varu tikai tupi ar pauri ieskriet sienā. Var rakstīt vai runāt,rezultāts apaļa nulle. Lauku reģionos ir vienkāršāk novada saitā ievietos trīdesmit bildes ar zibspuldžu izdedzinātiem domes priekšsēža feisiem,nekā saorganizēt teiksim kādu pārdomātu bukletu ar daudz maz jēdzigi sabildētiem reģiona apskates objektiem. Reportāžas mēdiji mierīgi var bildēt ar mobilajiem telefoniem. Veselām sērijām bildes,ko esmu sagatavojis un kādam devis ir sačakarētas vai pazaudētas pavisam.

  Rodas pamatots jautājums,kāda mārrutka pēc es ar to vipār ņemos? Nezinu kā būs pēc mēneša vai rīt. Šodien atbide ir ELLĒ RATĀ PIETIEK !!!

   Esmu noguris nēsāties pa pasauli,cauram dienām nīkt pie datora un uzturēt divus saitus+divas lapas un dot materiālu vēl divām. Jumpravas saits laikam līdz augustam vēl apmaksāts.

Viss,nav man kameras,bilžu vai laika. Darbojaties paši un lai jums veicas. 

  

Pasākums bija superīgs,ja neņem vērā ka mēdiju ignorēts pa lielam,kaut kādos pilsētas svētkos iekļauts neņemot vērā ,ka tas faktiski ir festivāls ar 4000 dalībniekiem. skatītāju mazāk kā dejotāju. Ja salīdzina teiksim,ka ir papilnam popsīgu koncertiņu,kur bars pērk biļeti,lai klausītos vienu censonīti. Tāda ikdiena ,valsts un bērnu mīlestība.

  Pieļauju,ka nākotnē šis pasākums notiks kā iesildīsana kādiem pludmales svētkiem vai zaļumballītēm :(