Žogam,ko prāts uzceļ

Jumpravas amatierteātris  un režisore Kristīne Klētniece-Sika radījuši Rūdolfa Blaumaņa lugu fragmentu virknējumu “Žogam, ko prāts uzceļ..” 

 Fragmenti no lugām “Ugunī”, “Trīnes grēki”, “Pazudušais dēls” un “Skroderdienas silmačos”.

Kristīne Klētniece-Sika
Kristīne Klētniece-Sika

    Šis gads Jumpravas kultūras dzīvē izskatās sācies ļoti spraigi,dinamiski un piesātināti. Visam vairs nemaz nevar spēt izsekot. Tuvāk izdevās pavērot amatierteātra rosīšanos. Tie tradicionāli ir ļoti ņipri ļautiņi,un režisore Kristīne ņemot lietas stingrās rokās ar radošu piegājienu spēj uzburt interesantas lietas. Man jau patīk.

  Orģināls risinājums bija izrādes izvešana senlietu istabā,savdabīgi,lai gan tas radīja papildu grūtības,kā skatītājiem ,tā aktieriem.      ....... nu jā.....bildēt arī dažbrid nebija vienkārši. :) Tomēr kopumā tie ,kas bija atnākuši,šķiet guva prieku.

  Par bildēm. Man interesantākais notiek mēģinājuma laikā ,jo saistošs ir pats process un režisores sadarbība ar aktieriem ciešā kontaktā. Tā pati par sevi ir izrāde. Kristīnes darbu tiešām ir bauda vērot,kā viņa visā tajā dzīvo. Aktieriem laikam gan saviļņojošāka ir tieši pirmizrāde. Tad nu es tā šeit samiksēju,kā no viena tā otra. Dēļ esošā apgaismojuma man diezko nepatika krāsu kombinācijas,tāpēc uztaisīju arī melnbaltu versiju,kuru var aplūkot spiežot ŠEIT.

  Šajā saitā izlikšu vēsturiski patiesāku,krāsainu versiju


  ps. Ak,jā ....Ir vēl viena jauka ziņa. Sadarbībā ar Jumpravas un Lielvārdes kultūras namiem,novada dome biedrībai ir ieskaitījusi nelielus ziedojumus,kuri ļaus nedaudz kompensēt kādu nolietoto aparatūras daļiņu. Tātad mūsu darbs varēs vēl turpināties kādu laiciņu :)

Ģenerālmēģinājums

pirmizrāde

Te ir arī kāda aktiermākslas debitante  :)
Te ir arī kāda aktiermākslas debitante :)
....un kāda saulaina skatītāja
....un kāda saulaina skatītāja