Jumpravai 755

Svētku diena,pasākumu norise

2014.07.19

  Svētki Jumpravā...dalītas izjūtas.

Varbūt esmu jau palicis šausmīgi vecs,varbūt negulēta nakts pie vainas,bet bildēt bija ellīgi grūti un šī sērija noteikti nav tāda,kā varēja būt. Vispār jau cik novēroju,par tādu reportāžas veidošanu nevienam ,izņemot Ogrenet nebija nekādas intereses,varbūt ko palaidu garām. 

  Man pašam nez kāpēc pēc Malaysia Airlines lidmašīnas notriekšanas bija dikti nomākts prāts,fototehnika nolietota un nav piemērota dinamiskai bildēšanai,tad vēl uz pasākumu laiku bija jāpieskata divi puikas. Kaut kā jau tomēr cīnījos. 

 Pats pasākums var teikt bija izdevies-tik daudz cilvēku gadus piecus nebiju Jumpravā manījis. Liels nopelns vietējām amatierkopām,kuras ar savu repertuāru var paveikt ļoti daudz,un protams megastāru JUMPRAVA uzstāšanās vilināja daudzus

  Sākumam iegriezos uz šo Divi radinieki- Melita Medne un Egils Mednis ir radījuši darbus, kas eksponēti izstādē (no 19. jūlija) ar nosaukumu “Uguns zīme”.

Sīkāk var palasīt  SPIED ŠEIT. Vizuāli interesants un ļoti izzinošs projekts

Bija arī sportiskā programma

Sportot varēja paši vai pavērot Greentrials Bike Tour uzstāšanos. Patīkami,ka bija maz litrabola cīnītāju. Īpaši nepētiju,bet nu nebij pat tuvu gaisotnei,kuru nesen aprakstīja Jēkabpils svētkos notikušās traģēdijas sakarā. 

  

Visu tā kārtīgi neizpētīju. Palaidu garām amatierteātra atrakciju. Tur bij kaut kādas pārgērbšanās vai bildēšanās kopā ar aktieriem. Šamie varonīgi spēlēja rekvizītu lomu,sautējās savos pabiezajos kostīmos,bet teica ,ka esot bijis ok.

  Mazo talantu konkurss. Diemžēl neviens nebija pieteicies. Izņemot manu meitiņu -Mariju. Nu,jā -viņai energija laužas kā no vulkāna,neredzu iemesla bremzēt. Bija pati izdomājusi horeogrāfiju un dejoja Shakira ''Toca Toca''

 Un blēdīte bez konkurences nogramstīja balvu :)

Kas vēl?? Bija jau it kā viss. Saule ,lietus,amatnieku tirgus,atrakciju placis CUKURVATE un viss pārējais ,kam 2014. gadā pagastu svētkos pienākas būt.

Novada vadības apsveikums

Turpinājumā pasākuma kulminācija

Kultūras nama direktore Dace Nikolaisone skatās leģendārās grupas ''Jumprava'' virzienā

Par šiem vīriem viena vārdā -leģenda,kuri Jumpravu ir izvilkuši pasaulē. To izjūtu visu laiku Googlē strādājot ar Jumpravas pagasta popularizēšanu. Priekšnesums varbūt kādam nepatika repertuāra ziņā,bet skaņas,izpildījuma kalitāte bij līmenī. PROFIŅI,kā toreiz tā tagad-bez haltūras ar pilnu atdevi.

Papildināts

A.Priedītis foto

Savulaik,krīzes sākumā fotonotikumus fiksējām strādājot komandā. Trīs fotogrāfi un žurnāliste. Tad bija iespējams vienlaicīgi veidot daudzpusīgu foto galereju un savākt informatīvo materiālu. Tagad situācija ir nedaudz cita un tā darboties varam atļauties ļoti retos gadījumos. Jumpravas svētkos uz beigām pieslēdzās A.Priedītis,kurš mums parasti cīnās pa Rīgu.

  Šis pasākums vēl bija zīmīgs ar to ,ka pirmoreiz pielietoju monstrālo biedrības īpašumā esošo objektīvu NIKKOR 300mm 2,8F ,kurš gan taisa gan unikālu zīmējumu,bet smagi atsaucas uz reportiera mobilitāti,tātad palīgs būtu lieti noderējis. Īpaši tāpēc,ka interese par pasākuma bildēm bija fantastiska,saita statistika uzrādīja absolūtus rekordus. Tā mēs jemamies. Te arī dažas bildes no Agra veikuma. Arhīvā nonāk VISS-krājas pamazām

Tāds darbs
Tāds darbs
Jumprava Jumpravā
Jumprava Jumpravā

  Koncerta laikā skrienot pakrita mana meitiņa un pamatīgi sasita ceļgalu. Nesanāca tāpēc skatīt brīvdabas teātri. Kaut gan godīgi sakot manas iekšējās rezerves bija jau izsmeltas un pats knapi kājās turējos.

Bet svētki turpinās !!!

2014.07.20

Jā svētki novadā turpinās. Jumprava bija pirmie,vēl Lēdmane un pati Lielvārde. Norisinās arī futbola sacensības. Darbu gūzmā tomēr izbrīvēju laiku un vienu spēli pavēroju. Tātad Jumprava pret Lielvārdi. Hi-hi,nebija par ko bļaut. Es tā kā jumpravietis,bet Lielvārdes komandā divi mani dēli; Kristaps un Jānis. Čaļi pec diennakts dežūrām,baļlukiem un tamlīdzīgi-bik pūta, stenēja un svīda,bet varonīgi cīnījas. Skatītāju gan pamaz bija :) -pašvaki izreklamēts.