Karaļkalns

2013.05.26


Karalkalns
Kristus Karaļa kalns
Madelāni, Aglona, Aglonas nov., LV 5304
Tel. 371 65322100. Mob. tel. 371 29742774 (Terēzija); 371 27885591
Koka skulptūru komplekss Kristus karaļa kalns, kurā izvietotas 54 skulptūras par Bībeles sižetiem,koka baznīca,Paradīzes dārzs,Noasa šķirsts.Skulptūrdārzu ieskauj dekoratīvo stādu dārzs no 650 augiem un 120 augļu kokiem.Pāri dīķiem slejas divi 17 m gari tilti.

Ar šo apskates objektu man tā diezgan ērmoti sanāca. Nekad agrāk tur nebiju bijis,tikai kaut kur pa TV manīju,ka tur kaut kas notiek un būvējas.

  Ieejot parkā ,tūdaļ piesteidzās gide un kanaši sāka stāstīt kas un kā. Tur Noass tur Kristus. Es vēl tā uzreiz nespēju visā iebraukt,mēģinu noprecizēt,kā tie Vecās Derības sižeti pāriet uz Jaunās Derības..........tieku pārtraukts;''Nē,nē-te nav nekādu derību,viens Dievs,viena reliģija VISIEM,baznīca arī visām konfesijām....pag,tad kāpēc krusts smailē. Kaut kā nevedās mums saruna.

  Es cienu jebkuras reliģijas uzskatus,bet pašam ir trīs lietas,kuras jau ir ieaudzinātas un līferēt nevaru.Vīrietis,latvietis,katolis. Tāpēc arī piesardzīgi raugos uz visādiem reliģiskiem konceptiem un jaunām ''svaigām'' idejām.

  Ja kādam interesē var palasīt par šo sīkāk ,piemēram ŠEIT. Redzamā vērienīgā būvniecība un jaudīgās tehnikas klātbūtne liecina,ka ideja nes arī tīri materiālu labumu. Labi,tas tā-vietas fundamentālu verenību tas nemazina. Skatos arī kolēģis un skolotājs U.Muzikants arī sabildējis,var skatīt ŠEIT.